Zdejmij natychmiast: książki, strony i kursy, dzięki którym staniesz się najlepszym fotografem.
Tradycyjnie 12 lipca na całym świecie obchodzony jest Dzień Fotografa – święto nawet zatwierdzone przez Papieża Rzymu na cześć św. Weroniki – patrona fotografii. Według innej wersji, urodziny założyciela firmy Kodak – George Eastman wpłynęły na wybór uroczystości. Cokolwiek to było, Platfor.ma wraz ze studiem Young Artists Studio PortArtStudio i grupą New Products stworzyła kreatywny zestaw zasobów do nauki, uzyskiwania wglądu, znajdowania własnego stylu i patrzenia na świat przez obiektyw.

Co czytać

Svetlana Pozharskaya „Photomasters”

W tej książce wybitny przedstawiciel fotografii artystycznej dzieli się swoimi przemyśleniami na temat natury kunsztu fotograficznego, wizji kompozytorskich, jak rodzi się obraz fotograficzny, a także stylu autora. Odpowiedni jako amatorzy – minimalna terminologia techniczna i naukowa, a także fani rzadkich zdjęć z archiwów.

Alexander Lapin „Zdjęcie jako …”

Szósta edycja książki przeznaczona jest dla historyków sztuki, kolekcjonerów i projektantów. I ogólnie – dla wszystkich amatorów fotografii, którzy chcą nauczyć się odczuwać obraz, oceniać go i analizować. Ponadto dużą uwagę przywiązuje się do teorii fotografii dokumentalnej i artystycznej, kompozycji.

Chris Booth Magnum Stories

Kolekcja artystów to prawdopodobnie najlepsza agencja fotograficzna w historii. Uczestnicy tej organizacji sfotografowali dla nas XX wiek. W rezultacie książka ta ma ważne portrety, działania wojenne, modę, reportaże, wiadomości i realizm społeczny, a wybitni fotografowie wyjaśniają, czym jest historia fotografii, co to znaczy i dlaczego to naprawdę ma znaczenie dla nas wszystkich.

Scott Kelby. Fotografia cyfrowa

„Wyobraź sobie, że razem i strzelać, i zapytać, dlaczego obraz tła dla zdjęć z lampą błyskową idzie całkowicie czarne – i jak go naprawić. Zaczynam czytać ci długi wykład na temat synchronizacji z lampą błyskową i a’ll dać „Zmiana szybkości migawki do 1/60 sekundy, to powinno działać.” O tym jest ta książka. Stajemy z wami i robimy zdjęcia, odpowiadam na wasze pytania, udzielam rad i dzielę się tajemnicami. Wydaje się, że rozmawiamy na żywo, bez skomplikowanych wyjaśnień i terminów technicznych „- sam autor dokładnie pisze tę książkę. Nawiasem mówiąc, książka składa się z czterech tomów i jest rzeczywiście przewodnikiem po naprawdę wysokiej jakości i inteligentnych zdjęciach.

Na jakich witrynach usiąść

Sztuka i fotografia

Zasób dla tych, którzy kochają sztukę współczesną i stara się być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami. Jego użytkownicy mają szczęście, ponieważ mają możliwość zapoznania się z pracą czołowych korespondentów fotograficznych i poznania z nimi wizualnego świata sztuki.

PhotoContestInsider

Twórcy tej platformy uważają się za „poszukujących uczciwej konkurencji fotograficznej, otwartej na współpracę”. Na prośbę użytkowników wysyłają cotygodniowy e-mail o aktualizowaniu konkursów i zamieszczaniu ich interesującej strony na Facebooku na swojej stronie na Facebooku. Masz tylko drobnostkę – wygraj je.

Interaktywna karta PhotoSpots

Rozwój szwajcarskiego fotografa, Mike’a Wonga, pokazuje najbardziej popularne miejsca fotografii na całym świecie i sugeruje oglądanie klatek z tych miejsc. Projekt oparty jest na Mapach Google z danymi z usługi fotografii 500px. Nie aplikacja, ale instalator marzeń.

Co obejrzeć

Strona Instagrama na Instagramie

Utworzone w 2010 roku miejsce zajęło pierwsze miejsce w liczbie fauli – 233,9 miliona, omijając gwiazdy światowej klasy (tak, nawet Kim Kardashian!). Zabawne filmy i profesjonalne zdjęcia z całego świata zbierają codziennie rekordową liczbę ulubionych.

World Press Photo

Od wielu dziesięcioleci organizacja non-profit organizuje największą i najbardziej prestiżową nagrodę dziennikarską. Tak więc w końcu przyjdzie tutaj najlepsze nagranie (i nie tylko) materiału ze wszystkich tematów i wszystkich krajów świata. Nasi fotografowie również tam są. Może kiedykolwiek będziesz.

VSCO

Jest to społeczność kreatywnych profesjonalistów, którzy próbują sobie pomóc. W tym korzystanie z Instagramu, który uczy, czego szukać. Zobacz teraz! W końcu 3,6 miliona subskrybentów nie może się mylić, nieprawdaż?

Gdzie studiować online

Photographycourse.net

Unikalny kurs online podzielony jest na trzy kategorie: „Początkowy”, „Średniozaawansowany” i „Zaawansowany”. Jego celem jest przekazywanie informacji, aby koneserzy mogli nauczyć się wyciągać światło podczas strzelania. W rezultacie będziesz pierwszym, który będzie początkującym, a następnie pośrednim, a nawet lekko zaawansowanym specjalistą.

Coursera

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, to jest to wyjątkowy projekt, który pozwala nauczyć się czegoś na cokolwiek. Setki darmowych kursów online pozwalają uzyskać aktualną wiedzę na każdy temat, w tym zdjęcie. W tym celu można znaleźć dziesiątki programów edukacji fotograficznej przygotowanych przez najlepsze uniwersytety na świecie. Wybierz swój kształt – i rozwijaj się!

Kurs fotografii cyfrowej Harvard

W 2009 r. Na całym świecie uczelnie stworzyły kurs fotografii cyfrowej. Teraz każdy może go posłuchać – a przy okazji już ponad 65 tysięcy osób. Program składa się z 12 modułów, które opowiadają o wszystkich najważniejszych aspektach fotografii – kompozycji, świetle, niezbędnych programach. Wtedy będziesz mógł ocenić swoją własną wiedzę, aw przypadku sukcesu, uzyskać dyplom ukończenia kursu. Harvard Graduation Course!

Gdzie studiować offline

Kijowska Szkoła Fotografii

Pierwsza szkoła fotograficzna Ukrainy, która działa od 2000 roku. Główną różnicą między Kijowską Szkołą Fotografii jest duża ilość ćwiczeń. Kursy dla początkujących i profesjonalistów są stale dostępne dla kilkunastu kursów. Możesz także poprawić swoją wiedzę na temat edycji już ukończonych migawek. I to jest najbardziej przestronna szkoła fotograficzna na Ukrainie – 500 metrów kwadratowych nowoczesnych sal lekcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *